3 kolekcje LEGO®, które najlepiej rozwijają wyobraźnię

Klocki LEGO® to niewątpliwie jedna z tych zabawek, które mają ogromny wpływ na rozwój dziecięcej kreatywności. Pozwalają na tworzenie własnych światów od podstaw, a to dopiero początek! Później przychodzi przecież pora na zabawę, polegającą na opowiadaniu historii, które ogranicza jedynie wyobraźnia. Klockami bawią się starsi i młodsi, chłopcy i dziewczynki, ludzie z całego świata. Dlatego duńska marka oferuje rozmaite zestawy zaspokajające różne potrzeby. My przyjrzymy się tym, które pozostawiają najwięcej swobody twórczej. Oto 3 serie LEGO®, które najlepiej rozwijają kreatywność!

  1. LEGO® Classic

Nazwa tej kolekcji mówi sama za siebie. To właśnie tej serii najbliżej jest do oryginalnych zestawów LEGO® sprzed lat. Obejmuje po prostu klasyczne cegiełki oraz różne elementy dodatkowe, urozmaicające zabawę. Dzięki temu z klocków można stworzyć absolutnie wszystko! W tej serii nie ogranicza Cię żadna instrukcja, nie ma jednego szablonu, według którego musisz postępować. Projekty konstrukcji zależą tylko od Ciebie, a dobór uniwersalnych elementów umożliwia wznoszenie wyśnionych budowli. Taka idea przekłada się również na brak jakichkolwiek ograniczeń wiekowych. Klocki LEGO® Classic w jednakowym stopniu będą bawiły czterolatka, jak i dziewięćdziesięciolatka!

  1. LEGO® Dots

LEGO® Dots to propozycja skierowana do dziewcząt. Kolekcja umożliwia tworzenie własnych bransoletek i innych ozdobnych przedmiotów codziennego użytku. Można by pomyśleć, że szczegółowo określone przeznaczenie klocków nie pozostawia zbyt wiele miejsca na kreatywność, ale w rzeczywistości jest wręcz przeciwnie! Zestawy dostarczają przeróżnych dekoracyjnych elementów, ale tylko od młodej projektantki zależy, które z nich i w jakiej konfiguracji znajdą się ostatecznie na biżuterii. Co więcej, klocki z różnych opakowań można ze sobą mieszać i tworzyć ozdoby, jakich nie ma nikt inny na świecie.

  1. LEGO® Architecture

Inżynierowie i architekci korzystają z wyobraźni i umiejętności przestrzennego myślenia jak nikt inny. A właśnie takie walory rozwijają zestawy LEGO® Architecture. To kolekcja, dzięki której samodzielnie skonstruujesz najsławniejsze budynki świata, takie jak Statua Wolności, Biały Dom czy zabudowa Trafalgar Square. Seria obejmuje również najbardziej charakterystyczne panoramy miast – Nowego Jorku, Dubaju czy Tokio. Jeśli chcesz rozwijać swój zmysł architektoniczny, to doskonały wybór dla Ciebie!

Wszystkie wyżej wymienione serie – i znacznie więcej – znajdziesz w sklepie internetowym salonklockow.pl.