Gdzie w podróż poślubną?

Wasz miesiąc miodowy to luksusowe sypialnie i leżaki na plaży z profesjonalnie przygotowanymi drinkami, prawda? Niekoniecznie. Więc co ludzie robią podczas miesiąca miodowego?

“Wiele par naturalnie zakłada, że ich miesiąc miodowy będzie czymś w rodzaju flirtu z całym jego romansem i namiętnością” – mówi Laura Brotherson, terapeutka małżeńska. I choć na pewno będzie cudowny, wypełni się też niespodziankami – małymi rzeczami, o których nikt nigdy Ci nie mówił. Oto pigułka wiedzy na temat tego, co naprawdę dzieje się podczas miesiąca miodowego.

gdzie w podroz poslubna

1. Wycieczka Was zbliży

Gdzie w podróż poślubną? Nieważne! Bo każde wakacje, podczas których dzielisz się doświadczeniami i wspomnieniami z drugą osobą, łączą Was. Jest to coś, co można powiedzieć zarówno, gdy zameldujecie się w hotelu jako małżeństwo, jak i wtedy, kiedy mówicie kelnerowi, że świętujecie swoje pierwsze dni jako mąż i żona. To, że jesteście razem w podróży poślubnej, naprawdę mocno na Was oddziałuje.

2. Seks nie musi być codziennym wydarzeniem.

Przeprowadziliśmy ankietę wśród 138 nowożeńców i zapytaliśmy, ile razy… cóż, zajęli się sobą. Odpowiedzi wahały się od kilku razy dziennie do zera. Większość z nich (32%) odpowiedziała, że seks występował raz dziennie.

Jedna z badanych przez nas panien młodych stwierdziła, że uważa, iż coś jest nie tak, gdy jej mąż nie jest zainteresowany seksem w ciągu dnia. “Kiedy mój mąż odmówił zanurkowania ze mną do łóżka czwartego dnia naszego miesiąca miodowego, zadzwoniłam do przyjaciółki i zastanawiałam się głośno, czy coś jest już nie tak z naszym małżeństwem. W końcu, czy nie powinnaś uprawiać seksu każdego dnia tych wakacji?”

Nie ma żadnego “powinieneś” – każda para jest inna, a ta panna młoda ma niemałe towarzystwo: 28% nowożeńców mówi, że uprawiali seks co kilka dni podczas miesiąca miodowego.

Kolejne 28 procent odpowiedziało „więcej niż raz dziennie”; 6 procent stwierdziło, że „tylko raz”, a ostatnie 6 procent odparło, że seks w ogóle nie miał miejsca.

3. Mówiąc o seksie, noc poślubna może nie być fajerwerkiem

noc poślubna

“Pary mogą nie zdawać sobie sprawy, jak bardzo mogą być wyczerpane po przygotowaniach do ślubu, podróży i uroczystości”, mówi Brotherson. “I po długim, choć ekscytującym dniu ślubu, pierwsza noc nie zawsze będzie najlepszym czasem na wspólne przeżycie seksualne.”

4. Dowiesz się nowych rzeczy o swoim współmałżonku

Można by pomyśleć, że wiesz wszystko o swoim partnerze, ale 21% badanych przez nas małżonków powiedziało, że dowiedziało się nowych rzeczy o partnerach podczas miesiąca miodowego. “Dowiedziałam się, że mój mąż lubi kuracje uzdrowiskowe tak samo jak ja” – powiedziała jedna z panien młodych. “Jest doskonały w jeździe po krętych, wiejskich drogach”, ujawniła inna panna młoda. “Nie powinniśmy pływać razem na kajakach morskich,” przyznała trzecia panna młoda.

5. Pokażesz się jako nowożeniec

Być może nie pokazujesz na każdym kroku, że nie jesteś już panną czy kawalerem, ale na pewno złapiesz się na tym, że dzielisz się dobrą nowiną. Pewna panna młoda podzieliła się tym, że kiedy ona i jej mąż byli na Maui, starsze małżeństwo powiedziało jej, że są parą od 50 lat. W tym oto momencie panna młoda nie mogła się powstrzymać: “Jesteśmy małżeństwem od czterech dni!”

Oprócz dzielenia się dobrymi wiadomościami z innymi podróżnymi, upewnij się, że wspomniałaś o tym podczas dokonywania rezerwacji hotelowej i zameldowania. Większość hoteli i ośrodków wypoczynkowych ma coś specjalnego dla nowożeńców – od bezpłatnych koktajli po ulepszenie pokoju – więc nie krępujcie się i wykorzystajcie ten wyjątkowy czas w swoim życiu.

6. Możesz zacząć unikać mediów społecznościowych

Oczywiście, będziesz chciała od czasu do czasu sprawdzić swoje profile w serwisach społecznościowych, ale wiele par zawiera umowę, aby spróbować powstrzymać się od korzystania z telefonów i używać ich mniej niż zazwyczaj. Jaki jest tego powód? Zechcesz zachować te szczególne chwile dla siebie i tylko dla siebie. (Bonus: Unikając mediów społecznościowych, wrócicie do mnóstwa zdjęć ślubnych, które jeszcze bardziej wydłużą ten szczególny czas.)

7. Będziesz nosić seksowną bieliznę

Otoczenie ośnieżonych skał lub ciepłych, tropikalnych plaż może decydować o tym, co nosisz w ciągu dnia, ale wszędzie możesz wziąć ze sobą specjalny zestaw na noc, który przyda Ci się niezależnie od tego, gdzie w podróż poślubną się wybierzesz. Każdy miesiąc miodowy potrzebuje co najmniej jednego zestawu seksownej bielizny na specjalne okazje i niezależnie od stylu, koloru czy kroju – oboje będziecie zadowoleni, że ją spakowaliście.

8. Będziesz się relaksować

małżonkowie relaks

Podczas gdy wielu przyszłych małżonków trzyma się ścisłych zasad odżywiania, utrzymywania kondycji lub stylu życia, przygotowując się do wielkiego dnia, pamiętaj, aby podczas miesiąca miodowego zrelaksować się. Pomyśl o tym, co to oznacza dla Ciebie – prywatnie oraz jako partnerki w związku – a następnie zrób to. Niezależnie od tego, czy jest to kilka drinków i pyszny deser, luksusowe zabiegi spa, czy też po prostu rezygnacja z budzików i harmonogramów, upewnij się, że będziesz z tego czerpać pełnymi garściami.