Rasy koni

Istnieje ponad 350 ras koni i kuców. Od pracy i wyścigów po zwykłą jazdę konną i zawody jeździeckie, każdy koń ma swoje szczególne funkcje. Ale istnieje pięć różnych ras i pięć ogólnych kategorii koni, które wyróżniają się i podbijają serca miłośników koni na całym świecie dzięki ich wszechstronnym zdolnościom i dobrym zachowaniom. Oto 5 najpopularniejszych koni.

Wskazówka

Koń to duża inwestycja pod względem czasu, mieszkania, opieki i pieniędzy. Jeśli rozważasz posiadanie konia, przemyśl dokładnie wszystkie te czynniki.

  1. American Quarter Horse

Uwielbiany przez początkujących i profesjonalnych jeźdźców na całym świecie, American Quarter Horse słynie ze swojej zwinności, uległości i atletyczności. Pierwotnie wyhodowany z angielskich koni pełnej krwi i rdzennych amerykańskich koni Chickasaw w XVII wieku, ma największy rodowód na świecie. Te konie są gwiazdami na szlaku i na wybiegu.

Przegląd rasy

WYSOKOŚĆ: od 56 cali do 64 cali

WAGA: od 950 do 1200 funtów

CHARAKTERYSTYKA FIZYCZNA: Średnie kości; drobna głowa; szerokie czoło; płaski profil

  1. Arabian

Koń arabski ma najstarszy rodowód wśród ras koni na świecie. Sięga 3000 lat p.n.e. W rzeczywistości każda rasa koni lekkich, w tym Appaloosas, Morgans i Andalusians, może prześledzić swoje pochodzenie aż do koni arabskich. Może to być dość żywiołowa rasa koni, ale jest też kochająca i lojalna.

Przegląd rasy

WYSOKOŚĆ: od 56 cali do 64 cali

WAGA: 800 do 1000 funtów

CECHY FIZYCZNE: Gibkie, zwarte ciało; głowa w kształcie klina; krótki grzbiet ze spadzistymi kończynami i mocnym zadem

  1. Thoroughbred

Thoroughbred to najpopularniejszy koń wyścigowy w Ameryce Północnej. Ta rasa jest uważana za konia „gorącokrwistego”, co oznacza, że ​​jest znana ze swojej zwinności, szybkości i ducha. To wspaniały koń wielofunkcyjny, który często robi karierę w innych zawodach jeździeckich oprócz wyścigów, takich jak ujeżdżenie i skoki.

Przegląd rasy

WYSOKOŚĆ: od 60 cali do 68 cali

WAGA: 1000 do 1300 funtów

CHARAKTERYSTYKA FIZYCZNA: Głęboka klatka piersiowa; chude ciało; długie, płaskie mięśnie

  1. Appaloosa

Kolorowa, nakrapiana Appaloosa została pierwotnie wyhodowana do polowań i bitew przez rdzennych Amerykanów Nez Perce. Uważa się, że jest potomkiem dzikich koni zmieszanych z Thoroughbred, American Quarter Horse i koniem arabskim. Ten wytrzymały, wszechstronny koń świetnie nadaje się do wypasania, jazdy rekreacyjnej, długodystansowej jazdy po szlakach i nie tylko.

Przegląd rasy

WYSOKOŚĆ: od 56 cali do 60 cali

WAGA: od 950 do 1200 funtów

CHARAKTERYSTYKA FIZYCZNA: Kolorowy wzór sierści; cętkowana skóra; kopyta w paski

  1. Morgan

Siła i elegancja koni Morgan uczyniły z nich popularną rasę. Jako oficjalna rasa koni w stanie Vermont, Morgan były używane do oczyszczania i uprawy farm w Nowej Anglii w czasach kolonialnych. Dziś jest to popularny koń powożący i jeździecki. 

Przegląd rasy

WYSOKOŚĆ: od 56 cali do 60 cali

WAGA: 900 do 1100 funtów

CHARAKTERYSTYKA FIZYCZNA: Małe uszy; wyraziste oczy; czubata szyja