Te 3 style świetnie sprawdzą się w małych domach

Coraz częściej podczas urządzania domu decydujemy się na jeden określony styl – ułatwia to dobór mebli oraz dodatków, a przede wszystkim sprawia, że cały projekt wygląda na przemyślany nawet w najdrobniejszych szczegółach. Przy urządzaniu domu warto pamiętać, że jest to miejsce, gdzie odpoczywamy po ciężkim dniu i spędzamy mnóstwo czasu dlatego tak ważne jest urządzanie go w komfortowy dla nas sposób. Poniżej przedstawiamy 3 style w aranżacji wnętrz, które świetnie sprawdzą się w małych domach.   

Projekty małych domów – na co zwrócić uwagę przy wyborze stylu

Wybierając styl w jakim urządzimy nasz dom należy pamiętać o tym, że jest to nasz azyl, nasze miejsce na ziemi do którego chcemy chętnie wracać dlatego powinien być on urządzony zgodnie z naszymi potrzebami i upodobaniami. Istotną kwestią jest również to, że mamy czuć się w nim komfortowo dlatego dom powinien być urządzony w sposób funkcjonalny – nigdy nie przekładaj wyglądu domu nad wygodę! Zgubnym jest również podążanie za aktualnymi trendami – jeśli urządzisz dom w najmodniejszym stylu tego sezonu to możesz być pewny, że po roku będziesz chciał zmienić jego wygląd. Czym innym jest aktualna moda i wnętrza, które pięknie wyglądają na okładce gazet, a czym innym codzienne życie i Twoje upodobania.

Style w jakich warto urządzić małe dom

Oto 3 style, które świetnie podkreślą wnętrza małych domów i sprawią, że pokochasz swoje cztery ściany!

Styl skandynawski

To wciąż jeden z najpopularniejszych stylów aranżacji wnętrz – pokochali go właściciele małych mieszkań oraz domów. Dlaczego? Kolorem przewodnim tego stylu jest biel, a jak wiadomo optycznie powiększa ona przestrzeń. Jest pełen przeciwieństw, a przez to jest piękny – prosty, ale wpadający w oko, oszczędny w formie, nieraz surowy, ale przytulny. Styl ten łączy w sobie klasykę i uniwersalność, przez co mamy pewność, że przez długi czas nie wyjdzie on z mody. Cechami charakterystycznymi tego stylu są również naturalne materiały takie jak drewno, czy len, przytulne koce i poduszki oraz proste formy.

projekty malych domow

Styl rustykalny

Projekty małych domów urządzone w tym stylu przywodzą na myśl domki wyjęte prosto z bajek – są przytulne, ciepłe i kojarzą nam się z wakacjami na wsi. W domach urządzonych w stylu rustykalnym królują jasne kolory, naturalne materiały przede wszystkim drewno i kamień, często też można w nich spotkać nawiązania do kultury ludowej.

Styl klasyczny

To kolejny styl jaki warto wykorzystać w projektach małych domów. Jest on ponadczasowy, to dobry wybór dla osób, które nie lubią zmian i którym raz urządzony dom ma służyć przez kolejne kilka lat. Cechami charakterystycznymi tego stylu są wysokiej jakości materiały (chodzi tutaj zarówno o farby, tapety, panele, jak i meble), stonowane kolory, dbałość o detale i proste formy.

Urządzając mały dom pamiętaj o tym, aby był on przede wszystkim funkcjonalny – masz czuć się w nim komfortowo, a jego styl ma nawiązywać do Twoich upodobań. Warto postawić na ponadczasowe i proste style, które sprawią, że wnętrze Twojego domu będzie Ci się podobać przez długi czas.