Wystawa klocków Lego w Poznaniu – Historyland

Obowiązkowa pozycja dla każdego, kto kiedykolwiek miał do czynienia z klockami Lego. To wystawa poświęcona historii, kulturze, a przede wszystkim wyobraźni.

Wystawa Lego obejmuje prawie 2000 różnych zestawów, z których każdy reprezentuje okres historyczny lub wydarzenie z całej Polski: Osada w Biskupinie, Drzwi Gnieźnieńskie czy Bitwa Pod Grunwaldem. Są też zestawy konstrukcyjne z klockami, które przypominają mniejsze przedmioty, takie jak narzędzia czy zamki.

Najbardziej fascynujące są jednak te klocki, które odtwarzają prawdziwe zabytki. To świetna okazja, by spojrzeć na różne miejsca z zupełnie innej perspektywy.

Nie ulega wątpliwości, że tak nietypowa wystawa przyciągnie zarówno dzieci, jak i dorosłych, którzy poprzez zabawę zabawkami chcą dowiedzieć się więcej o historii Polski. Połączenie tych dwóch aktywności pozwala rozwijać nie tylko wyobraźnię, ale i zdolności poznawcze młodych widzów, a przy tym świetnie się bawić!

Wyjątkowa atrakcja dla całej rodziny

Jedyna taka wystawa Lego w Polsce. Teraz możesz odwiedzić Historyland w Poznaniu, gdzie znajduje się wiele klocków Lego przedstawiających epoki i wydarzenia historyczne, które pomagają w edukacji historycznej dzieci.

Wystawa została przygotowana specjalnie z myślą o dzieciach i dorosłych zainteresowanych historią. Nasze najbardziej fascynujące klocki odtwarzają prawdziwe zabytki od Wawelu po Bramę Gnieźnieńską! Jest to świetna okazja do spojrzenia na różne miejsca z nietypowej perspektywy, dlatego zapewniamy, że ta naprawdę wyjątkowa atrakcja zapewni coś intrygującego zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.

historyland poznan

Nauka poprzez zabawę w Poznaniu Historyland

Lego nie jest tylko dla dzieci. Na wystawie w Historylandzie w Poznaniu zobaczysz, że jest to również propozycja dla dorosłych, którzy kochają historię i kulturę! Muzeum jest poświęcone wyobraźni, więc zwiedzający mogą uczyć się poprzez zabawę z klockami Lego.

Ekspozycja Lego zawiera wiele różnych zestawów reprezentujących okres historyczny lub wydarzenie z całego kraju. Są tam modele budynków i wydarzeń, które odzwierciedlają historię danej epoki, a także dodatkowe zestawy konstrukcyjne zawierające klocki do wykonywania mniejszych obiektów, takich jak postacie, urządzenia oraz zwierzęta.

Fascynujące budowle  które odtwarzają prawdziwe zabytki w nietypowy i niespotykany dotąd sposób. Zabawa klockami kojarzy się z przyjemnymi chwilami i dodatkowym czasem na rozwijanie wyobraźni. Zafascynuj dziecko historią – przyjdź do Historyland w Poznaniu.

Moc atrakcji w wyjątkowym miejscu

Od września w Poznaniu organizowana jest wystawa dla wszystkich fanów klocków! Wystawa obejmuje nie tylko modele wykonane z prawdziwych klocków, ale także pozwala na zbudowanie własnych. To nie wszystko: są tu mniejsze obiekty przypominające z epok historycznych, które również można zbudować samemu, lub z pomocą pracowników, którzy poprowadzą nas przez cały proces.

Wystawa historyczna przedstawia inną perspektywę wydarzeń historycznych, pozwalając zwiedzającym na zbudowanie replik od podstaw. Ekspozycje zawierają rekonstrukcje prawdziwych zabytków i budynków, które stanowią unikalne okno na minione kultury. Jest to ekscytująca okazja dla rodzin, które są zainteresowane poznaniem zabytków świata lub chcą nawiązać więź ze swoimi dziećmi poprzez działania edukacyjne.

Wystawa pozwala zobaczyć różne miejsca w zupełnie nowym świetle. Wyobraźcie sobie, jak by to było, gdyby ludzie z przeszłości mogli dziś spacerować obok nas. Wystawa ożywia historię!